o kapele

2009

Hudební skupina Povodeň vznikla v Únoru 2009, kdy baskytarista Martin Bobr Šedivý a kytarista David Synek tak trochu náhodou oslovili dalšího kytaristu Milana Potměšila a začali spolu zkoušet. Po krátkém čase se k nim ještě přidal hráč na klávesy Honza Žabža. Necelý půlrok poté absolvovala kapela své první veřejné vystoupení – 25.července 2009 v Mělicích U Třpytky. Původně čtyřčlennou skupinu ještě v řijnu téhož roku doplnil bubeník Dalibor Mrázek Kratochvíl, který si svou premiéru odehrál v Chýšti v hostinci U Zvonečku.

2010

V květnu 2010 se kapela rozrostla o další dva nástroje. Sólovou kytaru začal hrát Jirka Doktor Prokopec a foukací harmoniku Felix Bureš. Oba s Povodní hráli poprve na karnevalu v Opočínku. Tato sestava vydržela do konce roku 2010, kdy ze skupiny odešel bubeník Mrázek.

2011

Od nového roku zasedl za bicí Bobr, kterého s baskytarou vystřídal nováček v kapele Zdeněk Zdenica Pazourek. Ten v kapele zůstal pouze do konce června, kdy odešel a od července místo něho nastoupil bubeník Pavel Pavián Hejný, takže se Bobr vrátil zpět k baskytaře.

2012

V tomto složení hrála Povodeň až do řijna 2012, kdy Pavián odešel. Hru na bicí opět převzal Bobr a uvolněné basové kytary se ujal David Synek a kapela měla pouze jednu sólovou kytaru, kterou hrál Doktor.

2013

V únoru 2013 odchází ze skupiny Bobr, za bubny jej nahrazuje Pavián, který však zůstává pouhé tři měsíce do dubna. Celé léto je kapela bez stálého bubeníka, kterým se v srpnu stává Milan Káca Kacafírek. Je rovněž obnovena doprovodná kytara, na kterou hraje sólový zpěvák Milan Potměšil.

2014

V srpnu 2014 se do kapely vrací baskytarista Zdenica, Davi Synek si bere zpět post doprovodného kytaristy a Milan Potměšil se znovu věnuje pouze zpěvu.

2015

Na počátku řijna 2015 basák Zdenica Povodeň opět opouští a na jeho místo přichází Vlasta Buchar. Jeho první vystoupení je maškarní ples ve Svinčanech.

2016

V březnu 2016 absolvuje kapela úspěšnou taneční zábavu v Bezděkově a připravuje se na další vystoupení. 25. června ale ohlašují odchod od kapely kytarista Doktor a bubeník Káca. Skupina je paralyzována a nastává období hledání nových hráčů. V červenci s kapelou začíná zkoušet sólový kytarista Petr Salava, na konci roku ale ohlašuje svůj odchod aniž by s Povodní absolvoval nějaké veřejné vystoupení. V září 2016 přichází do skupiny nový bubeník Michal Štěpánek.

2017

V dubnu 2017 se konečně objevuje nový sólový kytarista Joska Macháček a po intenzivním zkoušení přichází 5. července po téměř 16 měsících půstu opět veřejné vystoupení – kde jinde než v kempu U Třpytky.

2018

V listopadu 2018 odchází Honza Žabža, klávesy dočasně přebírá Joska Macháček.

2019

V lednu 2019 se v kapele objevuje historicky první žena, hráčka na klávesy Jana Veselá. V červenci ze skupiny odchází Vlasta Buchar a na post basáka se vrací Bobr. V srpnu oslavila kapela společným vystoupením kapel Buď Fit, Cába band, Spašený noty a Povodeň své desáté výročí.

2020

V lednu 2020 přichází do kapely kytarista David Hubert (ex Emoce, Moment …), kapela přitvrzuje a Povodeň získává místy až punkový sound. V repertoáru se objevují nové písně o poznání tvrdšího charakteru.

Personální rošáda dále pokračuje. Baskytaru opouští Bobr a místo něj se ji ujímá David Synek.

2021

Rok ovlivněný „pandemií“ kovidu. Kapela ale i přes vládní šikanu odehrává parádní letní tour 2021

2022

V prosinci 2021 opouští kapelu bubeník Michal Štěpánek a nahrazuje ho Luboš Březina.

Na jaře, v létě, i na podzim 2022 odehráváme hodně parádních zábav … objevujeme se na místech, kde jsme nikdy předtím nevystupovali …

2023

Odehráváme super plesovou sezónu před plnými sály, opět navštěvujeme spoustu osvědčených i nových koncertních destinací. Nabídek na hraní přibývá, přes léto pilně koncertujeme pod širým nebem, zkoušíme nové songy.

V září 2023, z důvodu žánrového nesouladu se zbytkem kapely, při výběru nového repertoáru (a z důvodu postupného vypouštění starších songů z playlistu) opouští kapelu kytarista Pepa Macháček.

Prozatím jsme se dál rozhodli pokračovat jen v šesti.

Pepu budeme mít ale vždycky rádi a budeme na něj vzpomínat jen v dobrém.

PEPO, DĚKUJEME ZA VŠECHNO !!!!

2024

Je tu rok 2024, nové výzvy jsou před námi. Děláme na nových písních, rozšiřujeme repertoár … koncertní kalendář na rok 2024 se nám zase už slušně zaplnil. Vyprodaná plesová sezóna je za námi, těšíme se na letní zábavy pod širým nebem. V září nás čekají také oslavy 15. let POVODNĚ 😉